بازرس کل استان ایلام:

رسانه‌ها بازوان ما بر عملکرد دستگاه‌ها هستند

بازرس کل ایلام گفت: نظارت همگانی، مشارکت مردم و مطبوعات بر عملکرد دستگاه‌های دولتی از مهم‌ترین اقدامات این دستگاه در سال جاری است.
به گزارش خبرنگار فریاد، مهدی اصلانی کرچی در نشست خبری با رسانه‌های استان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرایی قانون و سازمانی بازرسی نیز موظف به حسن اجرای قانون است،  همه باید در حول محور قانون حرکت کنیم و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از این نظارت‌ها استقبال کنند که هدف ما از این نظارت‌ها، حفظ مدیران به عنوان سرمایه نظام است است قبل از این این مدیران دچار خطا شوند.
اصلانی با اشاره به اینکه راه ارتباط سازمان بازرسی با مردم، سامانه‌های گزارشگران فساد و رسیدگی به شکایات مردمی است، تصریح کرد:  مردم عزیز می‌توانند از طریق این سامانه‌های مذکور دغدغه‌ها و مشکلات خود را اعلام کنند.
بازرس کل استان ایلام تصریح کرد: برخورد قاطع با مدیران متخلف و قانون گریز از وظایف سازمان بازرسی است و در مقابل حمایت از مدیران شجاع، توانمند، متعهد و قانون مدار به عنوان سرمایه‌های نظام هم در دستور کار سازمان قرار دارد.
اصلانی یادآور شد: باید رسانه‌ها با مطالبه‌گری و انعکاس خواسته‌های مردم و موشکافی عملکرد مدیران، زمینه و عرصه را برای بروز تخلفات اداری مدیران تنگ کنند.
وی با اشاره به ورود سازمان بازرسی در خصوص واحدهای تولیدی و کارگاهی هم افزود: سال گذشته از ۲۸ واحد تولیدی بازدید انجام گرفت و در طی این بازدیدها مشکلات ۱۸ واحد تولیدی مرتفع شد.
اصلانی در مورد محکومیت‌های به نفع دولت هم توضیح داد: سال گذشته ۷۷ فقره اقدام اثربخش به ۲۱۷ میلیارد تومان انجام گرفت که شامل مواردی چون فرار مالیاتی، تسریع در وصول مطالبات دولتی، استرداد وجوه به نفع دولت و کسر و اصلاح صورت وضعیت‌های پیمانکاری در پروژه‌های مختلف دستگاه‌هاست.
بازرس کل استان ایلام یادآور شد: با توجه به عدم عمل به تعهدات ۵۴ نفر از بازرگانان و تجار به مبلغ ۴۵۰ میلیون یورو، از این افراد خواسته شد تا پایان مرداد ماه به تعهدات خود عمل در غیر این صورت با توقیف و ضبط اموال به نفع دولت مواجه خواهند شد.
وی با بیان اینکه ۲۷ برنامه در دستور کار سازمان بازرسی قرار دارد، از مردم و اصحاب رسانه خواست تا موارد تخلف از دستگاه‌های مختلف را اطلاع رسانی کنند تا مورد بررسی و پیگیری قرار بگیرد.
خبرنگار: فاطمه احمدیان‌پور
نظرات ارسال نظر