۹۲ درصد جمعیت ایلام واکسن کرونا تزریق کرده‌اند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تاکنون ۹۲ درصد جمعیت هدف این استان تاکنون یک دز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
به گزارش فریاد، دکتر جمیل صادقی‌فر در نشست قرارگاه استانی کرونا اظهار داشت: اکنون وضعیت واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز افزایش قابل توجهی داشته، اما باید تلاش کنیم این وضعیت همچنان تداوم یابد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: اکنون مدت ۱۰ روز است که هیچ فوتی کرونا در ایلام نداشته‌ایم و آمار بستری‌های روزانه نیز کمتر از ۱۵ نفر بوده که امروز با افزایش ۲۶ نفر مثبت جدید مواجه بودیم که باید هوشیار باشیم.
صادقی‌فر افزود: هرچند وضعیت کنترل در مرز مهران بسیار خوب است، اما نباید از قرنطینه و حضور افراد مبتلا از طریق این مرز غافل شویم.
بگفته صادقی‌فر وضعیت بهداشتی بازارچه مرزی مهران مطلوب نیست که نیاز است با پیگیری مسوولان به ویژه فرمانداری ساماندهی شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: اکنون پایگاه کرونا در مرز مستقر است و در کمتر از ۲ ساعت جواب آزمایش افراد مشکوک اعلام می‌شود.
وی با بیان اینکه مجموع مبتلایان استان به ۶۷ هزار و ۱۳۵ نفر رسید افزود: مجموع بهبودیافتگان استان نیز ۶۶ هزار و ۹۵۶ نفر است.
صادقی‌فر یادآور شد: شهرستان‌های دهلران، هلیلان، بدره و آبدانان در وضعیت آبی و سایر شهرستان‌ها نیز در وضعیت زرد هستند.
نظرات ارسال نظر